17
23

W jaki sposób oglądać filmy online?

Wraz z rosnącą popularnością Internetu i oferowanymi przez niego fascynującymi usługami coraz więcej osób zaczęło pobierać filmy lub oglądać je online. Oglądanie filmów online ma wiele zalet, ale jedną z największych jest to że są one całkowicie za darmo.

Jak szybki powinien być internet? 

Aby oglądać filmy online potrzebujesz oczywiście dostępu do Internetu. Jeśli łączyłeś się z internetem mobilnym około 2-3 lata temu, najprawdopodobniej powinieneś szczególnie dokładnie przejrzeć swój pakiet. Po pierwsze, w tym czasie mogłeś nabyć jeszcze kilka urządzeń, które w celu prawidłowego wykonywania swoich funkcji i zadowolenia ciebie lub innych członków rodziny potrzebują dostępu do Internetu. Pamiętaj, że film zużywa najwięcej danych: wideo wymaga ciągłego ładowania przy użyciu gigabajtów. Jeśli zamierzasz oglądać filmy online, pamiętaj, że nie wszystkie mają maksymalny współczynnik kompresji. Niektóre usługi pozwalają to zmienić, więc sprawdź ustawienia jakości. Ale nawet jeśli wideo jest skompresowane, oglądanie półtorej godziny filmu wymaga średnio 700 megabajtów.

  • Niska jakość wideo (320p) – około 300 MB na godzinę.
  • Wideo SD (480p) – około 700 MB na godzinę.
  • Wideo HD (720p) – 900 MB na godzinę.
  • Wideo FullHD (1080p) – 1,5 GB na godzinę.
  • Wideo 2K – 3 GB na godzinę.
  • Wideo 4K – około 7,2 GB na godzinę.

Co to jest inteligentny telewizor?

Filmów z sieci nie musisz też oglądać na małym ekranie laptopa. Dziś w prosty sposób możesz przenieść obraz na ekran telewizora. Najprostszym sposobem jest Smart TV. Telewizory inteligentne, podobnie jak smartfony i inteligentne urządzenia domowe, oferują łączność z Internetem i obsługę wielu aplikacji. Otwiera to świat nowych opcji rozrywki, od strumieniowego przesyłania wideo, do grania w gry, sprawdzania mediów społecznościowych i kontrolowania całego domu.

Rosnąca liczba modeli obejmuje teraz narzędzia do rozpoznawania głosu, takie jak Amazon Alexa i Google Assistant, do przełączania kanałów i wyszukiwania programów. Praktycznie każdy duży producent telewizorów produkuje dziś telewizory smart, z tendencją do uczynienia każdego zestawu „inteligentnym”. Zestawy budżetowe chińskich producentów, takie jak TCL i Hisense, oferują inteligentne funkcje, w tym wbudowane usług. Modele z wyższej półki oferują jeszcze więcej funkcji nawigacyjnych; Zestawy LG często oferują sterowanie gestami, które pozwalają wskazywać i machać pilotem w celu sterowania kursorem na ekranie, a interakcja głosowa stała się standardem w telewizorach wszystkich głównych marek, wyświetlanych na zestawach LG, Samsung, Sony.

Smart TV wykorzystuje sieć domową do przesyłania strumieniowego wideo i usług na twoim telewizorze. Używa przewodowego Ethernetu i wbudowanego Wi-Fi. Większość obecnych telewizorów obsługuje Wi-Fi 802.11ac, ale uważaj na starsze modele, które nadal mogą korzystać ze starszego standardu 802.11n.

Zalety oglądania filmów online

Kolejną zaletą oglądania filmów online jest możliwość przeszukiwania ogromnej bazy filmów i rozglądania się podczas przeglądania danych stron internetowych. Daje to użytkownikowi możliwość przeglądania filmów zgodnie z jego wyborem, potrzebami i gustem. Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają użytkownikom pobierać lub oglądać kompletne filmy bez żadnych opłat. Ponadto nie ma tu kompromisów z jakością dźwięku lub obrazu. W większości przypadków możemy oglądać filmy za darmo w najlepszej rozdzielczości. Telewizja internetowa dostarcza nam szeroką gamę filmów oraz seriali.

Dlatego właśnie coraz więcej osób nie chcę już wydawać pieniędzy na drogie płyty DVD; wolą oglądać filmy za darmo online, odwiedzając strony internetowe oferujące funkcje przesyłania strumieniowego online. Eliminuje to również prawdopodobne problemy z zabezpieczeniem dysków przed zadrapaniami.