30
43

Jakie języki programowania są najlepsze dla dzieci?

Programowanie jest dziedziną, którą warto zacząć od jak najwcześniejszych lat życia, ponieważ tylko dzięki temu można osiągnąć wyjątkowy poziom. Co prawda tworzenie programów, stron czy aplikacji nie jest już aż tak trudne, jak było jeszcze dwadzieścia czy dziesięć lat temu, jednak nadal nie jest to zadanie proste, którego można nauczyć się od tak w tydzień czy w miesiąc. Warto zatem zmotywować swoje dziecko do nauki programowania. A jakie języki programowania dla dzieci warto wybrać dla swojej pociechy? Które z nich okażą się najbardziej przydatne?

Najlepsze języki programowania dla dzieci

Jeżeli zastanawiasz się, jakie języki programowania dla dzieci będą najlepsze, to już spieszymy z pomocą. Warto zmotywować swoje dziecko do nauki takich języków, jak Python czy JavaScript. Pierwszy z tych języków jest wykorzystywany typowo w backendzie, czyli tworzy tyły aplikacji i programów. To za jego pomocą pisze się skrypty, które sprawiają, że dana strona, aplikacja czy program po prostu działają. Ogromną zaletą języka Python jest to, że jest w miarę prosty do opanowania, a co za tym idzie dziecko będzie czuło ogromną motywację do dalszej nauki.

Drugim proponowanym językiem jest JavaScript, który jest najczęściej używanym językiem programowania na świecie. Większość stron i aplikacji oraz programów jest napisana właśnie w tym języku, co sprawia że jest on niezwykle opłacalny na rynku. Jest to nieco trudniejszy język od Pythona, jednak jego nauczenie daje mnóstwo satysfakcji i możliwości w późniejszym życiu i późniejszej nauce.