2
5

Dostępność kanału Polsat News w telewizji naziemnej

Przez pewien czas Polsat News – flagowy kanał informacyjny grupy Polsat dostępny był tylko dla abonentów Cyfrowego Polsatu oraz innych dostawców usług internetowych i telewizji. Dzięki rozwojowi czwartego multipleksu stacja jest dostępna za darmo dla większości użytkowników telewizji naziemnej.

Polsat News – profil stacji

Kanał ma klasyczną formułę informacyjną i jest nadawany od 5.59 do 23.59 przez siedem dni w tygodniu. W dni powszednie ramówka jest podzielona na pasmo poranne, popołudniowe oraz wieczorne. W weekendy dominują debaty eksperckie, polityczne i programy publicystyczne. Kanał ma 2% udziału w rynku medialnym i dociera do 12 milionów widzów w Polsce, z czego 4 miliony to osoby, które wedle deklaracji, uważają Polsat News za pierwsze źródło informacji. Ze stacją kojarzeni są dziennikarze – Bogdan Rymanowski, Beata Cholewińska, Agnieszka Mosór czy Agnieszka Gozdyra. Do najważniejszych programów warto zaliczyć „Wydarzenia”, „Gość Wydarzeń”, a także informacje czy „Debata”. Stacja unika skojarzeń z daną opcją polityczną i stara się być klasycznym medium opiniotwórczym. Obecnie można oglądać programy Polsatu News w telewizji naziemnej.

Jak znaleźć Polsat w telewizji naziemnej?

W przypadku kiedy twój telewizor jest wyposażony w DVB T2, wystarczy zaprogramować listę kanałów z uwzględnieniem Polsatu News. Niestety nie wszyscy mamy na tyle nowoczesne odbiorniki, aby móc bez przeszkód odbierać sygnał z tzw. czwartego multipleksu, na którym dostępny jest Polsat News. W takim przypadku konieczny jest zewnętrzny dekoder.

Zewnętrzny dekoder

Jeśli odbiór DVB T2 odbywa się za pomocą zewnętrznego kodera, najpierw musisz wyłączyć telewizor, a następnie całkowicie odłączyć go od zasilania. Następnie musisz wykonać następujące czynności: Podłącz dekoder do telewizora za pomocą łączącego kabla HDMI i kabli RCA, w razie potrzeby za pomocą przejściówki. Jeśli zarówno dekoder, jak i telewizor mają wiele opcji połączenia, najlepiej jest połączyć się przez port HDMI, ponieważ zapewni to najlepszą jakość przesyłania danych. Podłącz antenę do dekodera przez port antenowy RF IN. Skieruj antenę w stronę najbliższej wieży telewizyjnej. Podłącz zdalny odbiornik do zasilania. Podłącz telewizor. Włącz urządzenie i wybierz żądane źródło sygnału („AV”, „HDMI”) w ustawieniach ŹRÓDŁO, w zależności od metody podłączenia przystawki STB. Ostatnim etapem jest wyszukiwanie i konfigurowanie kanałów. Większość odbiorników wykonuje tę funkcję automatycznie, ale czasami może być również wymagana instalacja ręczna. W przypadku wyszukiwania PolsatNews możesz znaleźć w Internecie częstotliwość, na jakiej nadawana jest stacja. To ułatwi ręczne wyszukiwanie kanału.