8
21

Azyl – thriller, który trzeba zobaczyć

“Azyl” to idealna propozycja dla wszystkich miłośników dobrych thrillerów. Wyreżyserowany przez Davida Finchera obraz to najlepszy dowód na to, że ten twórca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego potrzebuje widz żądny wrażeń. W tej trzymającej w napięciu opowieści znajdziemy wszystkie elementy, które sprawią, że w napięciu będziemy śledzić każdy kolejny krok naszych bohaterów. Zdecydowanie warto więc poświęcić wieczór na taki seans! Zwłaszcza, że film ten można obejrzeć zupełnie legalnie w telewizji internetowej.

tablet photo

“Azyl” – historia nieudanego napadu

Najważniejsze postacie tej historii to Meg Altman i jej córka Sarah. Po rozwodzie z bogatym biznesmenem, Meg przeprowadza się z córką do dużej willi w samym centrum Manhattanu. Jak się okazuje w jednej z jej sypialni znajduje się tzw. azyl, czyli specjalne pomieszczenie pełniące rolę schronu, niedostępne od zewnątrz, w którym można się schronić w razie zagrożenia. Pokój ten jest wyposażony między innymi w osobną linię telefoniczną, wodę oraz osiem monitorów, na których można oglądać obraz z kamer rozmieszczonych w całym domu.

Jak można się domyślić, główne bohaterki bardzo szybko mają okazję skorzystać z azylu, gdy do ich nowego domu włamuje się grupa trzech mężczyzn. Z minuty na minutę atmosfera robi się coraz bardziej napięta, a widz obserwujący rozwój wydarzeń momentami jakby z ukrycia, może świetnie wczuć się w emocje towarzyszące poszczególnym postaciom. ten film to prawdziwy kunszt reżyserski, który po prostu trzeba zobaczyć.

“Azyl” – emocjonujący thriller

To, co decyduje o sukcesie tego obrazu to przede wszystkim doskonała reżyseria, ale również perfekcyjna gra aktorska. W roli matki i córki możemy podziwiać fantastyczną Jodi Foster oraz Kristen Stewart. Świetnie obsadzono jednak również role czarnych charakterów tej opowieści. Dzięki temu na ekranie możemy podziwiać Foresta Whitakera, Jareda Leto oraz Dwighta Yoakama, którzy dali popis prawdziwego kunsztu gry aktorskiej. Ich postaci są wyraziste, dzięki czemu widz z łatwością może wczuć się w ich sytuację.

Jak na dobry thriller przystało film “Azyl” ogląda się z wielkim napięciem. Interakcje pomiędzy poszczególnymi postaciami oraz podejmowane przez nie decyzje zaskakują i sprawiają, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich kolejnego kroku. Ta doskonała produkcja dostępna jest obecnie w sieci, więc możemy obejrzeć film legalnie w telewizji internetowej. Jest to seans, które z pewnością nikt nie będzie żałował, a zwłaszcza miłośnicy tego gatunku filmowego. Ten obraz to bez wątpienia jeden z klasyków.