27
43

Najlepsze gry na PS3

Najlepsze gry na PS3 – w obliczu tak dużego wyboru gier na konsole PlayStation 3 niełatwo przygotować takie zestawienie. Nam się jednak udało. Poniżej przedstawiamy tytuły, których nie wypada nie znać. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze gry na PS3 – w co warto zagrać?

Najlepsze gry na PS3 to zestawienie najgłośniejszych tytułów gier konsolowych, które ukazały się na platformę PlayStation 3. Wśród wymienionych produkcji można znaleźć zarówno gdy strategiczne, jak i zręcznościówki. Nie brakuje tam także produkcji przygodowych oraz RPG. Konsola PS3 ma już prawie 15 lat, a mimo to wciąż powstają na nią gry. Sprawdź, które z nich warto wypróbować!
Najlepsze gry na PS3 – GTA V

Najlepsze gry na PS3 to przede wszystkim ponadczasowa seria GTA, czyli Grand Theft Auto. Akcja piątej części produkcji od Rockstar Games rozgrywa się w fikcyjnym mieście Los Santos. Gracze wcielają się w kilku różnych bohaterów. Rozgrywka polega na eksplorowaniu otwartego świata gry i wykonywaniu różnorodnych zadań, głównych oraz pobocznych. To pozycja obowiązkowa dla fanów gier akcji!
Kultowe gry na PS3 – symulatory sportowych gier zespołowych

Każdy posiadacz PS3 ma w domu przynajmniej jeden lub dwa symulatory sportowych gier zespołowych. Prym wiodą w szczególności FIFA, NBA2K, NHL oraz PES. We wszystkie wymienione tytuły można zagrać na podzielonym ekranie razem ze znajomymi. Oferują one także tryb kampanii dla jednego gracza. Warto wybierać produkcje, które korzystają z oficjalnych licencji – dzięki temu na ekranie telewizora ujrzymy całą plejadę znanych gwiazd sportu.
Gry action-RPG na PS3

Spośród najlepszych gier na konsolę PS3 zdecydowanie wyróżniają się action-RPGi. To gatunek, którego charakterystyczną cechą jest eksplorowanie otwartego świata i gromadzenie różnych elementów ekwipunku. Typowe dla RPG są także: rozwijanie postaci i jej umiejętności, uczestniczenie w rozbudowanej fabule, dynamiczne walki i pojedynki oraz wykonywanie różnych, zleconych przez niezależnie postacie zadań. W jaką grę z tego gatunku warto zagrać? Na konsolę PS3 jest dostępna kosmiczna trylogia od Bioware — Mass Effect.

W grze Mass Effect gracz wciela się w komandora Sheppard. Bohater jest pierwszym w historii ludzkości elitarnym agentem Widmo. Jego misja to rekrutacja członków drużyny i następnie – walka z prastarą rasą Żniwiarzy, którzy chcą zniszczyć cywilizację. W Mass Effect gracze mogą się spotkać z elementami akcji. Duże znaczenie mają także podjęte przez gracza decyzje. Co więcej, kolejne części wykorzystują zapisy z poprzednich odsłon. Tego tytułu zdecydowanie nie można przegapić!
Gry przygodowe na PS3

Godne polecenia gry na PS3 to także przygodówki. W szczególności warto zapoznać się z innowacyjnym tytułem Heavy Rain. Interaktywny thriller opowiada historię Zabójcy z origami. Gracz prowadzi śledztwo, które ma na celu rozwiązać zagadkę zabójstw. W Heavy Rain kluczową rolę odgrywa poruszanie się po zróżnicowanych lokacjach, wchodzenie w interakcje z otoczeniem oraz krótkie, zręcznościowe minigierki.