20
31

Dlaczego warto mieć dostęp do VOD?

Konwencjonalne telewizje, choć oferują niezliczoną ilość propozycji na spędzenie wolnego czasu, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. 

Wydawałoby się, że wybranie interesującego filmu czy serialu nie powinno nastręczać trudności, jednak ograniczeniem okazują się być dla współczesnego człowieka zarówno ramy czasowe, które z definicji posiada każdy program telewizyjny, jak i długie bloki reklamowe charakterystyczne dla kanałów telewizyjnych.

VOD – alternatywa dla telewizji konwencjonalnej

Wracając do domu z pracy, w której spędzamy najczęściej długie godziny, zwykle nie mamy dużych ilości czasu wolnego. Dlatego planujemy nasze czynności związane z rodziną i relaksem równie skrupulatnie, co zawodowe obowiązki. Rozrywka przed telewizorem, choć lubiana i potrzebna, rzadko stanowi priorytet, którym z konieczności stają się inne czynności – pomoc w odrabianiu lekcji naszym dzieciom, przygotowanie wspólnego posiłku, pranie czy dodatkowe zajęcia takie jak nauka języka obcego, na którą nie ma czasu w ciągu pracowitego dnia. Na rozrywkę przed telewizorem możemy więc poświęcić niewiele czasu i w ściśle wyznaczonych godzinach. To głównie dlatego rezygnujemy w tygodniu z oglądania seriali czy filmów w telewizji, szukając interesującej alternatywy. A jest nią VOD, czyli usługa wideo na żądanie. Większość z nas orientuje się, na czym ona polega, nie zawsze jednak wiemy dokładnie, czego możemy oczekiwać w VOD, a zdecydowanie warto się tym zainteresować.

VOD – seriale i filmy na zamówienie

Obecnie platformy VOD są bardzo zaawansowane pod względem oferty. Ipla.tv na przykład ma dla swoich klientów kilkadziesiąt tysięcy materiałów w postaci filmów, seriali, programów rozrywkowych i newsów. Co ciekawe, ponad 90% treści dostępnych jest za darmo! Oczywiście oznacza to, że transmisja zostanie przerwana reklamami, jednak bloki reklamowe nigdy nie są tak długie, jak w konwencjonalnej telewizji. Poza tym, wyświetleniom reklam towarzyszy pasek czasu, który pokazuje w każdym momencie, kiedy zakończy się dana porcja materiałów reklamowych, co jest bardzo dobrą praktyką z punktu widzenia użytkownika platformy.

Łatwy dostęp oraz przejrzysty układ oferty na platformie Ipla, to kolejna zaleta tego VOD. Filmy, seriale, sport, rozrywka, newsy, programy dla dzieci oraz wiedza stanowią główne kategorie, spośród których w ramach każdej wybierać możemy w szybki i nieskomplikowany sposób również nieznane nam wcześniej materiały, kierując się naszymi ulubionymi gatunkami. W ten sposób dotrzemy m. in. do oferty w kategorii seriale: animowane, familijne, kryminalne, obyczajowe czy sensacyjne. Podobnie uporządkowane są materiały w każdej innej oferowanej przez Ipla kategorii.

VOD bez reklam

10 % spośród wszystkich dostępnych programów, seriali i filmów nie jest dostępna w wersji darmowej. Można je oglądać decydując się na określony pakiet platformy. W takim wypadku sensacyjnych wydarzeń w ulubionym serialu czy dramatycznej sceny w filmie akcji nie przerwie nam niespodziewanie blok reklamowy. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na zakup żadnego z oferowanych pakietów, zawsze możemy wykupić niedrogą opcję nadawania materiałów darmowych bez reklam. I choć te ostatnie nie są w propozycjach Ipla nadawane w sposób natrętny oraz nigdy nie zabierają nam dużej ilości czasu przeznaczonego na rozrywkę przed ekranem, nie musimy oglądać ich wcale, delektując się nieprzerwaną niczym transmisją.